Ankastre Ocak

Ankastre Ocak

Markalar
Fiyat Aralığı
0,00 TL
35.299,00 TLMutfakta bulunan en önemli ürünler arasında yer alan ankastre fırın ocak ürünü, son dönemlerde birden fazla firma tarafından üretilmeye ve tasarlanmaya başladı. Yerli ve yabancı ankastre set üstü ocak marklarında ülkemizde yoğun ilgi bulunuyor. Fırın, davlumbaz ve ocak olarak bulunan bu set, 3 farklı eşyanın bir ürün çatısı altında toplanıyor. Herhangi bir ankastre fırın ocak seti olarak da kullanıcılara sunulmaktadır.

 Ankastre eşyalar, genel olarak mutfakların tasarımlarına en uygun olacak şekilde tasarlanmaktadır. Ayrıca bu ürünlerin özellikleri ise birbirinden farklıdır. Ankastre ocakların altında fırın ya da üst kısmında davlumbaz bulunur. Üretim aşamalarında kullanıcıların talep ve istekleri göz önünde bulunduran üretici firma buna göre üretimini gerçekleştirir. Böylelikle hangi ürünün hangi tasarımına sahip olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Ankastre ocaklar ince tasarımları ile tezgah ile bir bütün olarak görülmektedir. Birbirinden farklı pişirme bölmelerine sahip olan bu ürünlerde istediğiniz farklı lezzetleri pişirebilirsiniz.

Ankastre Ocak Modelleri

Ankastre ürünlerinden en fazla satılan ürün ise ankastre ocaklardır. Siemens ankastre ocak, sektörde en ünlü üretici markaların başında gelmektedir. Farklı markalar tarafından üretildiği için farklı özellikleri bulunmaktadır. Ancak genel olarak mutfaklarda 4 ya da 5 gözlü ankastre ocaklar kullanılmaktadır. 5 gözlü ankastre ocak ile aynı anda 5 farklı yemeği pişirmenize olanak tanımaktadır. Ayrıca bunların boyutları ise birbirinden farklıdır. Ufak, orta boy ya da büyük gözler sayesinde istenilen ölçülerde yemek pişirmeye olanak tanınmaktadır. Aynı anda birden fazla yemek pişirmeye olanak tanıyan ankastre ocakların dokunmatik ekranlara ve LED ekranlara sahip olması büyük avantajlar sağlamaktadır.

Ankastre ocak gazlı çalıştığı için büyük kolaylıklar sağlayarak farklı gözlerde farklı ateşler kullanarak yemekleri pişirebilirsiniz. Her modele özel farklı renk seçenekleri bulunsa da genel olarak Ankastre ocak beyaz rengi daha fazla tercih edilmektedir. Bu ürünlerin bakımı oldukça kolay olduğu için temizliğini ise bir bez yardımıyla çok kolay yapabilirsiniz. Ocak üstünde bulunan yağları temizlemek içinde yağ çözücü ürünleri de kullanabilirsiniz. Ankastre ocak ölçüleri dünya genelinde standart olduğu için farklı markalar tarafından üretilmiş olsalar da aynı boyutlardadır. Bu nedenle Silverline ankastre ocak alsanız da Ferre ankastre ocak seti alsanız da boyutları aynı olduğu için istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.  

Ankastre fırın modellerini de incelemenizi öneririz.

Ankastre Ocak Fiyatları

Farklı markalar tarafından üretilen ankastre ocaklar kendilerine özgün modelleri ve özellikleri bulunur. Bu ürünlerin fiyatı, kullana bilirlik özelliklerinde de değişiklikler görülür. Ankastre ocak fiyatları genel olarak hangi marka tarafından üretilirse üretilsin kendilerine özel tasarımları olduğu için fiyatlarında da farklılıklar görülür. Ayrıca istenilen tasarımda ve fiyatta ankastre bulmak oldukça kolaydır. Ancak 5 gözlü ankastre ocak fiyatları 4 gözlü ankastre ocak arasında fiyat farklılıkları da görülmektedir. Ankastre ocaklarda fiyatı belirleyen farklı unsurlar da bulunur. Bunun en önemlisi ise üretim sırasında kullanılan malzemedir. Ankastre ocakta kullanılan cam diğer üretim ocaklara göre farklılıklar da göstermektedir.

Cam ocaklar kolay temizlenmesi nedeniyle oldukça fazla tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra ankastre ocaklar genel olarak kullanıcılara ekstra hiçbir masraf çıkarmadığı için ekonomik olma özelliğini taşıyan en önemli ürünler arasındadır. Genel olarak ankastre ocak fırın tek bir kurulum sayesinde uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra oldukça dayanıklı ürünler olmaları sebebiyle de son derece güvenlikli ürünlerdir. Ankastre ocak fırınlarının bazılarında dijital göstergeler de bulunmaktadır. Bu sayede yemek pişirmek çok daha kolay bir hale gelmektedir. Bu sayede ankastre ocaklar kullanıcılara kısa zamanda daha fazla yemek yapma olanağı tanımaktadır. Buna göre daha detaylı özelliklere sahip ankastre ocakların fiyatlarında da yükselmeler olacaktır.

Diğer tüm beyaz eşya fiyatlarını da inceleyebilirsiniz.

Ankastre Ocak Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mutfak ürünlerinin en önemli ürünleri arasında yer alan ankastre ocaklar, hızlı ve pratik bir şekilde yemek pişirmeye olanak tanır. İster gazlı olarak isterseniz elektrikli özelliklere sahip ankastre ocakları satın alabilirsiniz. Böylelikle sizin için en uygun yakıt sistemine sahip olan ürünü tercih edebilirsiniz. Seçtiğini markaya ait ankastre ocak ürününü satın alarak mutfağınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Ankastre ocak ölçüleri standart ölçülerde üretilmesinin yanı sıra diğer ürünlerde bir bütün oluşturmaktadır. Böylelikle kendi zevkinize göre mutfak tasarımınızı tasarlayabilirsiniz. Ankastre ocakların bakımı oldukça kolaydır. Kalabalık bir aileye sahipseniz ve birden fazla yemeği pişirmek istiyorsanız 5 gözlü ankastre ocak tercih edebilirsiniz. Ayrıca tek ya da iki kişilik yemek pişirmek isteyenler için 2 gözlü ankastre ocak setini de tercih edebilirsiniz. Ankastre ocaklar farklı fiyatlar ile farklı üretici markalar tarafından kullanıcılara sunulmuştur.

Set Üstü Ocak Ölçüleri Standart Mı?

Ankastre set ölçüleri dünya genelinde standart bir ölçüde üretilmektedir. Yani yeni inşa edilen evlerin mutfakları bu ölçülere göre tasarlanmaktadır. Artık set üstü ocak kullananlar da günümüzde aktif olarak ankastre ocak kullanmaya başlamıştır. Daha estetik bir görünüme sahip olmalarının yanı sıra daha kullanışlı olmaları bunun en önemli etkileri arasındadır. Ayrıca ankastre ocak kullanımı için mermerin kesik olması gerekmektedir.

Ankastre Ocak Yeri Kaç CM Olmalı?

Ankastre ocak yerinin ölçüleri 580 – 500 olması gerekmektedir. Yani buna göre örnek vermek gerekirse 490 – 560 ölçüsü olan mermerin ölçüsü 580 – 500 olmalıdır.  

Set Üstü Ocakta En İyi Marka Hangisi?

Birden farklı marka tarafından üretilen set üstü markaları olduğu için farklı özelliklere göre ürünler bulunur. Bu nedenle set üstü ocak için en iyi marka hangisine verilecek cevap ise kullanım ve ihtiyacınızı karşılayacak ürünün olmasının yanı sıra üstün özelliklere sahip her ürünü tercih edebilirsiniz. Ayrıca en iyi markayı almak için yani üstün özelliklere sahip olan ocağı almak için yeterli bütçenizin olması da gerekmektedir. Ancak ARÇELİK markası ülkemizde en iyisi olarak bilinmektedir.

Hangi Ankastre Ocak Daha İyi?

Birbirinden farklı özelliklerle üretilen ankastre fırın bulunmaktadır. Ancak son dönemlerde kullanıcılar tarafından en fazla tercih edilen ve en popüler olan markaların başında Ferre – Silverline – Arçelik ve SAMSUNG markaları tarafından üretilen ankastre ocaklar gelmektedir.

Hangi Ankastre Ocak Daha Kullanışlı?

Ankastre ocakların birbirinden kullanışlı özellikleri bulunmaktadır. Bu nedenle farklı özelliklere göre üretildiği için sizin kullanımınıza en uygun olan ankastre ocak daha kullanışlı olacaktır.

Hangi Ankastre Ocak Rengi Daha Kullanışlı?

Genel olarak beyaz ve siyah rengi daha fazla tercih edilse de kullanış bakımından mutfağınızın tasarımı için en ideal ve bir bütünlük sağlayan rengi tercih etmeniz daha kullanışlı olacaktır. Bu nedenle mutfağınızda hangi renk daha ağırlıkta ise o rengi tercih edebilirsiniz.

 

Ankastre Ocaklar Ne Kadar?

Ankastre ocak fiyatları üretici firmaya, özelliklerine ve kaç adet göze sahip olmasına göre değişkenlik göstermektedir. Ancak ankastre ocak fiyatları 800 TL den başlamaktadır.

Ankastre Ocak Kaç cm?

Ankastre ocakların boyutları standarttır. Bu nedenle boyutlar ise genel olarak 580 – 500’dür.

Ankastre Ocak Nasıl Olmalı?

Ankastre ocak alacaksanız ilk olarak kullanım amacınızın yanı sıra mutfak bütünlüğünü tamamlaması da çok önemlidir. BU nedenle kullanacağınız özelliklere sahip olmasının yanı sıra renk seçimi de önemlidir. Renk ve kaç göze sahip olmasına dikkat etmeye özen gösterin.