Bilgisayar

Gündelik Hayatımızı Kolaylaştıran Bilgisayar Ürünlerinde En Çok Tercih Edilen Markalar ve En Uygun Fiyatlara Ulaşmak İçin Hemen Tıklayın.

Markalar
Fiyat Aralığı
0,00 TL
18.999,00 TLİlk keşfedildiği dönem olan 1970’li yıllarından günümüze kadar görsel ve kapasite açısından büyük değişimler yaşayan ve veri depolama konusunda farklılıklar gösteren teknolojik aletlere dizüstü bilgisayar ya da masaüstü bilgisayar ismi verilmektedir. İlk olarak radyo ve televizyonların yaptığı hemen hemen her özelliği yapabilmesiyle evlerimizin içine giren bilgisayar modelleri, ev ve iş yerlerinde büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Masaüstü bilgisayar ve laptop bilgisayar olarak iki farklı gurupta yer alan bilgisayarların amacı ise daha verimli bir şekilde kullanım kolaylığı sağlamanın yanı sıra ekstra masrafa girmenize engel olur.

Bilgisayar seçimi yaparken bilgisayarın görüntüsü kadar içinde bulunan özellikleri de çok önemlidir. Bu nedenle en iyi bilgisayar almaya karar verdiyseniz özelliklerine de dikkat etmeniz çok önemlidir.

Bilgisayar Modelleri

İş ya da evlerinizde kullanımı bulunan bilgisayarların depolama ve kişisel ihtiyaçlarınıza göre bilgisayar modelleri bulunur. Masaüstü ya da laptop olmasına, içinde bulunan işlemci, RAM ve ekran kartı özelliklerine göre farklı gruplarda yer alır. Bilgisayar teknoloji ürünü olduğu için dünya genelinde öncü üreticiler olarak kabul edilen farklı markalar bulunur. Bu markaların kendi ürettikleri bilgisayarların laptop fiyatları, ya da diz üstü bilgisayar fiyatları arasında farklılıklar görünmektedir. Bunların yanı sıra masaüstü bilgisayar fiyatlarında da özeliklerine göre değişkenlikler görünmektedir. Kullanım amacınıza uygun bir bilgisayar modellerinde farklılıklar bulunur. Buna göre iş için kullanacak bir bilgisayar arıyorsanız oyun bilgisayarlarında bulunan ses ya da görüntü özelliklerinin yüksek seviyede olmasına gerek duyulmaz. Ancak başı iş kollarında oyun bilgisayarında bulunan özelliklerinin de büyük faydaları bulunmaktadır.

Diğer elektronik ürün modellerimizi de mutlaka incelemelisiniz.

Bilgisayar Fiyatları

Dizüstü bilgisayar fiyatları genel olarak laptop fiyatlarından daha yüksektir. Bunun nedeni ise laptop bütün özelliklerini tek bir parçada toplarken masaüstü bilgisayar ise kasa, klavye, bilgisayar monitörü, kulaklık, hoparlör gibi farklı aparatların bir araya gelmesi sonucunda bir bütün oluşturur. Ayrıca depolama, marka, model gibi özelliklerin yanı sıra ekran kartının boyutu, ekran çözünürlüğü, işlemci gibi özellikler de bilgisayar fiyatlarını doğrudan etkileyen etkenler arasında yer almaktadır. Buna göre bilgisayarın teknolojik özellikleri ne kadar yüksekse fiyatı da aynı oranda yükselecektir. Bunu örneklendirmek gerekirse bir i5 işlemciye sahip bilgisayar ile i9 işlemciye sahip bilgisayar arasında ciddi fiyat farklılıkları bulunur.

En iyi bilgisayar diye tabir edilen bir cümle bulunur. Ancak bu durum oldukça farklıdır. Bunun nendei ise Dizüstü bilgisayar laptop ya da masaüstü bilgisayarı gibi farklı gruplara ayrılan bilgisayarın birbirlerine farklı avantajları bulunur. Ayrıca küçük laptop diye tabir edilen bilgisayarın özellikleri diğer bilgisayarlara göre daha yüksek seviyede olduğu görünmektedir. Özellikle ülkemizde oldukça popüler bir bilgisayar üreticisi olan Casper markasının casper laptop fiyatları arasında büyük farklılıklar göstermektedir. Bunun en belirgin özellikleri dizüstü bilgisayar ve masaüstü bilgisayarın yanı sıra kendi ürettiği küçük laptop ve laptopların teknolojik özellikleri arasında büyük farklılıklar bulunur. Laptop bilgisayar fiyatları konusunda bilgi almak için farklı bilgisayar üreticilerinin ürettiği en iyi bilgisayar tabirini alan bilgisayarları karşılaştırabilirsiniz. Son olarak Casper laptop fiyatları özelliklerine ve kullanım amaçlarına göre ülkemizde en fazla tercih edilen bilgisayarlar arasındadır.

Tablet arayanlar için, tablet fiyatlarımıza bakmalarını tavsiye ederiz.

Hangi Bilgisayarı Almalıyım?

Hangi bilgisayarı almalıyım konusunda kararsız kalanların yapmaları gereken en önemli şey bilgisayarı hangi amaç için kullanacağıdır. Eğer iş içinse işini rahatlıkla yapabilecek bilgisayarları tercih etmesi gerekir. Aksi taktirde oyun bilgisayarını alıp sadece iş yapacaksa yüksek maliyeti gözden çıkarması gerekir. Ancak eğer hem iş hem de oyun için kullanacaksa oyun bilgisayarını alarak yüksek fayda sağlayarak hem rahat bir şekilde işlerini yaparken hem de oyun oynamanın keyfini çıkarabilir.

Diz Üstü Bilgisayar Kaç TL?

Dizüstü bilgisayar fiyatları farklı markalar tarafından üretildiği için değişkenlik göstermektedir. Ayrıca özellikle iş performansı konusunda kendini ispatlamış bir marka olan APPLE bilgisayarlarının en düşük özelliklere sahip olan ürünleri 8.000 TL den başladığını söyleyebiliriz. Ayrıca APPLE bilgisayarlarda tam oyun keyfini alamayacağınızı bildirelim. Bunun yanı sıra farklı markalar tarafından üretilmiş olan ve işletim sistemleri WİNDOWS olan bilgisayarlarda hem oyun hem de iş yapabilirsiniz. Bu da ihtiyaçlarınıza yönelik her bilgisayarı bulabilirsiniz. Bu bilgisayar fiyatları da iyi bir verim almak istiyorsanız en az 4.000 TL’den başlayan fiyatlarla bulabilirsiniz.

Hangi Siteden Laptop Alınır?

Ülkemizde onlarca laptop satışını gerçekleştiren E-ticaret sitesi mevcuttur. Bazı markalar hem kendi resmi siteleri üzerinden hem de farklı E-ticaret siteleri üzerinden satışlarını gerçekleştirmektedir. Ancak eğer internet siteleri üzerinden laptop alacaksanız en güvenilir siteleri tercih etmeniz önerilmektedir.

Hangi Laptop Markası Daha İyi?

Farklı laptop üreticileri bulunduğu için bu laptop markası daha iyi diyemiyoruz. Ancak kullanım amacınıza göre hemen hemen her marka tarafından üretilen Laptoplar mevcut. Hangi Laptop markası daha iyi demek yerine en iyi bilgisayar özelliklerine sahip laptop hangisi demek daha doğru olacaktır. Bunun nedeni ise bilgisayarda bulunan özelliklerin yüksek olması çok önemlidir.

Hangi Bilgisayar Alınmalı?

Hangi Bilgisayar Alınmalı sorusunun en iyi cevabı iş için ya da oyun için tercih edeceğiniz bilgisayara göre değişmektedir. Ancak hem oyun hem de iş yapacaksanız masaüstü bilgisayar almanız ve iyi bir monitör almanız size büyük avantaj sağlayacaktır. Ancak en önemlisi aldığınız bilgisayarı hangi amaç için kullanacağınız olmalıdır.

Hangi Bilgisayar Daha İyi?

Hangi bilgisayar daha iyi sorusunun en iyi cevabı alacağınız bilgisayarın kullanım amacı ve içinde bulunan özelliklerine göre değişir. Bu nedenle iş için alacaksanız yeterli seviyede özelliklere sahip bilgisayar almanız daha doğrudur. Oyun için alacaksanız iş bilgisayarında daha yüksek özelliklere sahip bir bilgisayar her zaman daha iyi olacaktır.