Bornoz

Bornoz Modellerinde En Çok Tercih Edilen Markalar ve Şık Tasarımlara Ulaşmak Çok Uygun Fiyatlar ve Cazip Ödeme Seçenekleriyle Taşpınar'da.

Markalar
Fiyat Aralığı
0,00 TL
2.879,00 TLDuş aldıktan sonra ev içinde daha rahat hareket edebilmek için tercih edilen bornoz çok önemli bir yere sahiptir. Renk ve modellerine göre seçenekleri bulunan bornoz takımı her yaşa ve her bireye hitap edebilecek şekilde üretilmiştir. Ürün çeşitliliğinin oldukça fazla olması sebebiyle her bireye hitap etmektedir. Bebek bornoz seti başta olmak üzere farklı yaş kategorilerinde birbirinden farklı seçeneğe sahip bornoz takımı bulunmaktadır.

Bornoz Özellikleri

Bornoz seti genellikle çift olan kişiler tarafından tercih edilen, duş aldıktan sonra ev içinde rahat bir şekilde hareket etmek ve hızlı bir şekilde kurumanızı sağlayan havlu çeşididir. Farklı renklerde, boyutlarda ve desenlerde birbirinden farklı çeşide sahip olan bornoz seti sayesinde her evde olması gereken en önemli tekstil ürünleri arasında yerini almaktadır. Çocuk, erkek, kadın ve bebekler için her zevke ve ihtiyaca yönelik bornoz bulunmaktadır.

 Bornoz nasıl üretiliyor konusunu merak edenler için ilk olarak iplikleri sarıldıktan sonra boyanarak renklendirilir. Ayrıca özel dantel ya da motif mevcut ise boyama aşamasından önce bornozlara işlenmektedir. Silikon bornoza yumuşaklık kıvamı sağlar. Ancak satın almak istediğiniz bornozu uzun bir süre kullanmak isteyenler için ise dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar bulunur. İlk olarak bornozun neyden üretildiği ve modeline çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Satın almak istediğiniz bornoz takımının kaliteli olup olmadığını anlamak oldukça kolaydır.

İlk önceliğiniz ham maddesinin (polyester, naylon, sentetik ya da pamuk vb.) ne olduğunu kontrol etmeniz gerekmektedir. Özellikle %100 pamuktan üretilmiş bornozu uzun yıllar kullanmanız mümkündür. Elbette bornozda bulunan yıkama talimatlarına göre yıkadığınız takdirde. Bornoz takımı alırken hafif ve ince bir kumaştan üretilen olanı almanız uzun süreli kullanmanızı sağlayacaktır. Ayrıca son dönemlerde Özdilek bornoz takımı antibakteriyel ve koku giderici özellikleri ile üretilmektedir. 60 yıkamadan sonra dahi bambu dokumalarında antibakteriyel özelliklerini kaybetmez ve tamamen çevre dostudur. Bu nedenle Özdilek bornoz önerebileceğimiz bornoz markaları arasında yerini almaktadır. Kaliteli bir bornoza sahip olmak isteyenlerin kesinlikle üretildiği malzemeyi kontrol etmesi gerekmektedir.

Bornoz Modelleri, Fiyatları ve Özellikleri

Bornoz satın almadan önce dikkat etmeniz gereken diğer bir konu ise bornozun modelleridir. Uzun model mi, kısa model mi yoksa kapşon modeline sahip olanı mı karar vermelisiniz. Genellikle yaz aylarında ya da daha iklimi ılıman olan bölgelerde tercihe dilen kısa boy modeller diz hizasının biraz üstünde olmaktadır. Kullanımlara göre diğer modellere göre daha pratik ve daha kolaydır. Orta boy uzunluğunda olanlar diz altına kadar uzanırken, tam boy olan bornozlar ise genellikle ayak bileklerinize kadar uzanmaktadır. İhtiyaçlarınıza göre bornozunuzun boyuna karar vermeyi unutmayın. Bornoz fiyatları markaların üretim aşamasında kullandığı malzemenin kalitesi, deseni ve işlenmesine göre farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle bornoz takımı fiyatları tekli bornozlara göre daha yüksek fiyata sahiptir. Genellikle kadın bornoz modelleri kırmızı, pembe ve beyaz gibi renkler tercih edilir ve kullanılırken erkek bornoz modelleri içinse gri, siyah ve krem gibi renkler tercih edilmektedir. Ancak her zevke hitap edecek renk ve modele bornoz modelleri bulunmaktadır.

Banyonuzu aldıktan sonra hiçbir şekilde soğuğa maruz kalmak yetişkinler için ne kadar önemliyse çocuklar içinde o kadar önemlidir. Çocukların hasta olmaları amacıyla bornozlar bulunur. Hızlı bir şekilde kurulanmak amacıyla çocuk bornoz modelleri de bulunmaktadır. Çocuklar ya da bebekler için özel olarak üretilen bebek bornoz modelleri ise oldukça canlı ve özel renklere sahiptir.

 

Bornoz markaları

Ülkemizde bornoz üretimi yapan onlarca bornoz üreticisi bulunmaktadır. Bu nedenle her yaşa ve her zevke hitap edecek bornoz modelleri bulunur. Kız çocuk bornoz modellerinin yanı sıra bebekler, erkek çocuklar ve yetişkinler için özel olarak üretilen bornoz fiyatları arasında farklılıklar görülür. Bornoz çocuk modelleri genellikle yetişkin bornoz takımlarına göre daha uygundur. Bunun nedeni ise çocukların bornozları daha küçük bir yapıya sahip olduğu için kullanılan malzemeler de yetişkinlerinkine göre daha azdır. Ayrıca Özdilek bornoz modelleri arasında her yaşa ve her zevke hitap edecek modeller bulunur. Özdilek bornoz takımı ise yeni evlenecek çiftlerin istedikleri renk, model ve boyutlarına göre farklılıklar göstermektedir. Aynı şekilde Özdilek bornoz ürünleri arasında da fiyat farklılıkları görünür.

Bornoz Takımında Neler Var?

Bornoz takımı içinde bazı temel ürünler bulunur. BU ürünler ise bir adet bornoz ve bir adet baş havlusudur. Ayrıca havlu bone olan bornoz takımları da mevcuttur. Bunlara ek olarak terlik olan bornoz setlerinin de bulunduğunu hatırlatalım. Bornoz takımlarına ek olarak banyo havlusu, traş havlusu, terlik, sabun ve havlu kese de bulunmaktadır. Oldukça fazla bir ürün bulunduğu için genellikle bu takımlar çeyizler için tercih edilmektedir.

Havlu fiyatlarımıza bakmak ve incelemek isterseniz, Havlu modelleri sayfamıza bekleriz.

Bornoz Kaç Türk Lirası?

Bornoz fiyatları üretilen malzemenin kalitesine, boyutuna ve markasına göre değişkenlik göstermektedir. Ülkemizde oldukça fazla bornoz üreticisi olduğu için fiyatlar arasında değişiklikler meydana gelse de her bütçe için farklı bornozlar bulunur. Bu nedenle net bir fiyat söylemek mümkün değil. Ancak en ucuz bornoz almak isteyen biri ile en kaliteli bornoz almak isteyen kişiler farklı markalar tarafından üretilen bornozları inceleyerek satın alabilir. Ancak ülkemizde en düşük fiyata satılan bornozlar arasında bir ortalama alsak 50 Türk Lirasından başlayan fiyatlarla bornoz bulmanız mümkündür. Bu nedenle iyi araştırma yapmanızda fayda var.

Bornoz Takımlarında Beden Olur Mu?

Bornoz takımlarında beden olmaktadır. Bunun nedeni ise bornoz duş aldıktan sonra hem hızlı bir şekilde kurumamızı hem de rahat bir şekilde hareket etmemizi sağladığı için her bedene uygun bornoz takımı bulunur. Eğer bornoz takımlarında beden olmasaydı küçük gelen bir bornozu kullanmak mümkün olmayacak hem de rahat hareket etmemizi engelleyecektir.

Bornoz olarak Hangi Marka İyi Olur?

Ülkemizde oldukça popüler bornoz üretici markaları bulunmaktadır. Her bütçeye farklı renk, model, tasarım ve kaliteli bornoz üretmektedir. Ancak özellikle son dönemlerde popüler bir marka olan ve yıllardır markası ile kendini ispatlamış olan Özdilek bornoz modelleri hemen hemen herkes tarafından tercih edilen bir marka haline gelmiştir. Ancak siz bütçenize, zevkinize ve renk seçimine göre tercih edip satın alabileceğiniz birbirinden farklı marka bulabilirsiniz. Satın alacağınız bornozun markasına bakmak yerine kalitesine ve sunduğu rahatlığa bakmak daha doğru olacağını unutmayın.

Diğer ev tekstilindeki kampanyalı fiyatlardan yararlanmak için, ev tekstili ürünleri sayfamıza bekleriz.