Genç Odası

Genç Odası Modellerinde En Çok Tercih Edilen Markalar ve Şık Tasarımlara Ulaşmak İçin Hemen Tıklayın.

Markalar
Fiyat Aralığı
0,00 TL
14.890,00 TLÇocukların yaşları ilerledikçe ihtiyaçları da aynı oranda artmaktadır. Bu nedenle hem çocukların tarzlarına uygun hem de ailelerin bütçelerini yormayacak birbirinden farklı genç odası takımı modelleri bulunmaktadır. Genç odası takımları birden fazla oluşan ve farklı tasarımlara ait ürünlerdir. Bunların başında ise baza, yatak, dolap ve masa gibi ana ürünler gelmektedir. Kullanıcıların isteklerine göre bu ürünlerin yanına komidin, oturma grubu ve kitaplık de eklenmektedir. Gençler odalarını sadece yatmak için kullanmadığının unutulmaması gerekmektedir. Ev içinde en fazla vakit geçirdikleri alan olduğu için ihtiyaçlarını da odalarında karşılamak isterler. Oyun oynamak ya da uyumak için değil aynı zaman da dinlenebilmesi ve ders çalışması da gerekmektedir.

Genç odası modelleri daha huzurlu ve daha düzenli olmasının yanı sıra sorumluluklarının da farklına varmaları amacıyla özel olarak üretilir. Erkek genç odası takımları genellikle mavi renk tonları ve oldukça popüler ve aynı zaman da kahraman karakterler daha ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Kız genç odaları ise ağırlıklı olarak pembe ve tonları kullanılmaktadır.

Genç Odası Takımı

Genç yatak odası modelleri, kullanıcıların yaşlarına, cinsiyetlerine ve karakterlerine göre farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle çocukların odaları içinde daha rahat hissetmektedirler. Modeller arasında seçim yaparken çocukların fikirlerini almayı da unutmayın. Aksi durumlarda ise bulunduğu odaya yabancılık çekecektir. Çocuğun uzun süreli boyunca kullanacağı için anlık verilen kararlar asla doğru seçimler olmayacaktır. Çocuklarınız bir çizgi film karakterini oldukça beğeniyorsa, karakterin bulunduğu genç yatak odası takımını seçebilirsiniz. Küçük yaştaki çocuklar için yatak odası takımı alınırsa, oyuncaklarını saklayabilmesi için ve rahat bir şekilde oynayabilmesi için  uygun modellerin seçilmesi gerekmektedir. Çocuklar için seçeceğiniz geniş dolaplar rahatlığın yanı sıra kalabalık görüntülerin ortadan kaldırılması içinde tercih edilmektedir. Özellikle küçük yaşlarda bulunan çocuklar oldukça hassas ruha sahip olan çocukların daha dayanıklı malzemelerden üretildiği ürünleri tercih edebilirsiniz.

Ahşap ürünlerden üretilen malzemelerin türü, metal eşyaları ve boya kaliteleri de son derece önemlidir. Ancak kalitesiz malzemelerden üretilen ürünler hem sağlığı tehdit ederken hem de çocuklarınız için risk oluşturabilmektedir. Genç odası erkek ürünlerini seçerken odanın bulunduğu şekiller ve boyutlarına da dikkat etmek gerekmektedir. Sıklıkla gözden kaçan dolapların boyu dikkat edilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Mobilya almadan önce ilk olarak odaların ebatlarını bilmenizde fayda var. Çocukların oda takımlarını seçmeden önce ilk olarak en fazla önemsediği konu eşya renkleridir. Kız çocukları pembe renkleri tercih ederken erkekler ise mavi renklere sahip ürünleri tercih etmektedir. Özellikle genç odası takımı çocuklar için koyu renklere sahip ahşap ve gri, beyaz ve mavi tonlarında erkek çocukları tercih edilmektedir. Çocuk mobilyalarında tercih edilen beyaz renkler daha ferah ve daha şık olarak nitelendirilmektedir. Aynı zaman da kız çocukları için de daha canlı renkler tercih edilir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise çocuğun cinsiyeti ve karakteristik özellikleri olacaktır.

Çocukların odalarını aydınlık tutmak amacıyla koyu renklerden uzak durulmalıdır. Koyu renklere sahip perdeler ışığı oldukça az geçirdiği için uyku sürelerini normale göre daha fazla uzatmaktadır. Özellikle gençler tarafından soğuk ve mat renk tonları daha fazla tercih edilir. Çok fazla rengin alakasız bir şekilde kullanılması durumu ise gözleri yorarak ruh halini kötü yönde etkilemektedir. Seçtiğiniz genç odalarının konforlu olması da bu noktada ön plana çıkmaktadır.

Genç Odası Fiyatları

Genç odası fiyatları genel olarak ürünlerin kaç parçadan olduğuna göre değişmektedir. Ayrıca fazla parçası buluna ürünler genellikle daha yüksek fiyatta satıldığı düşünülse de bu eşyaların tekli alımlarda daha yüksek fiyatlara satıldığının da bilinmesi gerekmektedir. Bu nedenle eşyaların olabildiği kadar setler halinde satın alınması her zaman maddi olarak daha uygun fiyatlara göre satılmaktadır. Kullanıcıların her bütçesine uygun olacak şekilde genç odası takımları satılmaktadır. Ürünlerde kullanılan malzemeler, işçiliğin kalitesi, özellikler fiyatı etkileyen en önemli etkenlerdir. En ucuz genç odası fiyatları genellikle paket olarak satılan ürünlerdir. Bu nedenle ister teker teker alırken isterseniz paket olarak çocuklarınız için genç yatak odası takımını satın alabilirsiniz.

Kampanyalı fiyatlardan yararlanmak için diğer mobilya  fiyatlarını da inceleyebilirsiniz.

Genç Odası Takımı Satın Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Genç odası takımı satın almadan önce ilk olarak bütçenizi belirlemeniz ve bütçenize göre karar vermeniz gerekmektedir. Ayrıca genç odası takımları arasında fiyat farklılıkları görülmektedir. Oldukça uygun fiyata satılan hem de oldukça az yer kaplayan ürünleri satın almak istiyorsanız dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var. Genç odası takımı bazalı ya da çekmeceli olarak tercih edildiği durumlarda fazladan depolama alanına sahip olabilirsiniz. Dolapların yanı sıra komidin ve şifonyer gibi görünümü tamamlamada oldukça önemli bir yere sahip olsalar da aynı zaman da fazla kalabalık ürünlerin konulması amacıyla da sıklıkla tercih edilmektedir. Bu alanlara özellikle pijama takımları, çorap, çamaşır ya da farklı depolama alanlarında saklanmaktadır.