Köşe Takımı

Köşe Takımı Modellerinde En Çok Tercih Edilen Markalar ve Şık Tasarımlara Ulaşmak İçin Hemen Tıklayın.

Markalar
Fiyat Aralığı
0,00 TL
NaN TLİnsanlar zamanlarının büyük çoğunluğunu evlerde geçirmektedir. Bu nedenle bireyler evin her detayını en iyi şekilde tasarlamak ister. Mobilyalar evin odalarında en önemli yere sahip olduğu için mobilya seçimi seçilirken oldukça dikkat edilir. Özellikle oturma takımları birbirinden farklı renkli olmalarının yanı sıra farklı tasarımları sayesinde salon ve oturma odalarının en belirgin ve en özel ürünleridir. Son dönemlerde klasik oturma takımlarının yerine köşe koltuk takımı modelleri daha fazla tercih edilmeye başlandı. Bu koltuk takımları odaların köşelerini en iyi şekilde doldurarak iki duvarın birleşmesini ve tasarlamalarıyla oldukça farklı bir hava oluşturmaktadır. Klasik, tekli yada ikili koltukların yerine L köşe takımı sayesinde odanın genişliğini ve ferahlığını ortaya çıkarırken aynı zaman da sevdiklerinizle bir arada oturmanıza olanak tanımaktadır. Oldukça kullanışlı olmalarını yanı sıra dikkat çekici tasarımlara sahip olan köşe takımı modelleri, odalarınızda boş alanların en iyi şekilde doldurmaya ve oldukça şık tasarımlara sahip olmanızı sağlamaktadır.

Köşe takımları sadece salonlarda değil aynı zaman da mutfaklarda da oldukça fazla tercih edilmektedir. Mutfak köşe takımı geniş mutfağa sahip olan kullanıcılar tarafından hem rahatlık hem de mutfaklarda fazla zaman geçiren kullanıcıların rahatlığı için özel olarak üretilmektedir. Ayrıca genellikle mutfaklarda gri köşe takımı modelleri tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise gri renk mutfaklarda oldukça şık ve modern bir şekilde görülmektedir. Küçük köşe takımı ise ister mutfaklarınızda isterseniz küçük salon ya da oturma odalarına sahip olanlar tarafından tercih edilmektedir. Küçük olmalarına rağmen oldukça kullanışlı olan köşe takımı, farklı renk ve tasarımlara göre üretilmektedir.

Köşe Takımı Modelleri

Köşe takımı modelleri günümüzde farklı boyutlarda ve farklı tasarımlarda üretilmektedir. Köşe takımı modelleri  geniş ürün yelpazesine sahip olması nedeniyle her kullanıcının beğenisine ve zevkine göre ürün bulması son derece kolaydır. Bu modellerin arasında herkes tarafından beğenilen modelleri ise L köşe takımı modelleridir. Bu model, isminden de anlaşılabileceği gibi L şeklinde üretilmektedir. Bir tarafı diğer tarafından daha uzun olan bu model, klasik oturma gruplarının yerine 3 kişiden daha fazla kişinin oturmasına olanak tanımaktadır. Ayrıca L köşe takımı uzanmanıza olanak tanıyacak büyüklüktedir. Böylelikle oldukça rahat bir şekilde televizyon izleyebilir ve ayaklarınızı uzatabilirsiniz. Ayaklarınızı uzatmanıza olanak tanıyan diğer model ise yataklı köşe takımlarıdır.

Yataklı köşe takımları açılarak yatak olabiliyor. Dolayısıyla gün içinde oldukça az yer kaplarken akşamları ise kolay bir hareketle yatağa çevrilebilmektedir. Köşe takımı çeşitleri sadece salonunuzda ya da oturma odasında değil aynı zaman da balkon ve mutfaklarınızda da aktif olarak kullanılmaktadır. Kısaca özetlemek gerekirse, iki duvarı birleştirmek istediğiniz her alanda kullanabilirsiniz. Köşe takımları aynı zaman da balkonlara da farklı hava katmak isteyenler için de tercih edilmektedir. Sevdiklerinizle keyifli yaz akşamlarını çay içerek ve oturarak geçirebilmenize olanak tanıyan köşe takımları, ayrıca mutfaklarda da aktif olarak kullanılmaktadır. Mutfak köşe takımları genellikle restoran ya da kafelerde aktif olarak kullanılmaktadır. Ancak oldukça geniş bir mutfağa sahipseniz ve farklı bir mutfak tasarımı tercih edecekseniz mutfağınıza uygun olan köşe takımını tercih edebilirsiniz.

Ekstra saklama alanlarına ihtiyaç duyanların sandıklı köşe takımı modelleri de bulunmaktadır. Sandıklı köşe takımları, hem oturma hem de saklama alanı olarak kullanılmaktadır. Sandık içinde gazete, yorgan, küçük ev aletleri ya da dergi gibi birden farklı ürünü sağlayabilir ve alanlardan faydalanabilirsiniz.

Birbirinden farklı ve yeni tasarımlı koltuk takım modellerimizi incelemek isterseniz, Koltuk takımı modelleri sayfamıza bekleriz.

Köşe Takımı Fiyatları

Köşe takımı fiyatları markalardan markalara ve modellerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyatları belirleyen en önemli özellik ise birden fazla mobilya ürününde olduğu gibi üretici firmaların üretim aşamasında kullandığı malzeme kalitesi ve kendi markalarıdır. Uzun dönemler boyunca mobilya üretimi yapan firmalar daha kaliteli ürünler ürettiği için daha yüksek fiyatlara satmaktadır. Üretim yapan bu fiyatlar kaliteleri ve güvenilirliği sebebiyle fiyatları son derece uygun ve hak etmektedirler.

Köşe takımlarını etkileyen bir diğer unsur ise kullanılan malzemeler ve kumaşların kalitesidir. Oldukça dayanıklı ürünlerin kullanılarak üretilmesi ve kaliteli kumaşların kullanılarak hem tasarım hem de rahatlık açısından son derece önemlidir. Bu da fiyatları yukarı yönde etkilemektedir. Örnek vermek gerekirse L köşe takımı ile U şeklindeki köşe takımlarının arasında fiyat farklılıkları olacaktır. Buna göre eviniz için hangi köşe takımı uygun ve bütçeniz hangisine yetiyorsa onu satın almaya özen gösterin.

Köşe Takımı Satın Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor ?

Köşe takımı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta mobilyaların tasarımları ve dokusunun uygun olmasıdır. Oturma seti seçerken ne kadar süre kullanacağınıza bağlı olarak te tercih yapabilirsiniz. Uzun süreli kullanımlar için kaliteli kumaş ve dayanıklı yapılara sahip mobilyaları tercih edebilirsiniz. Bunlara ek olarak köşe takımı sadece oturma amacıyla mı yoksa hem uzanmak hem de oturmak amacıyla mı tercih edilecek karar verilmelidir. Bu sayede mobilya satın aldıktan sonra pişmanlık yaşamazsınız. Evinizde misafir ettiğiniz kişi sayısına ya da aile bireylerinin kaç kişi olduğuna göre de değişkenlik göstermektedir. Küçük modeller kalabalık ailelerin rahat bir şekilde oturamayacağı için ihtiyaçlarınızı hiçbir şekilde karşılamaz. Ancak büyük koltuk takımları kalabalık aileler için en ideal ürünler arasında yer almaktadır. Bahsedilen bütün özellikleri inceleyerek farklı markalar tarafından üretimi gerçekleştirilen köşe takımı fiyatlarını inceleyerek bütçeniz ve ihtiyaçlarınıza en uygun olan köşe takımını satın alabilirsiniz. Ancak en ucuz köşe takımı modelleri ve en modern ve şık tasarımlara sahip ürünleri de kolaylıkla bulabilirsiniz. Ülkemizde köşe takımı ürün çeşitliliği oldukça fazla olması nedeniyle her zevke ve alana uygun köşe takımları bulunmaktadır.