Pike Takımı

Pike Takımı Modellerinde En Çok Tercih Edilen Markalar ve Şık Tasarımlara Ulaşmak Çok Uygun Fiyatlar ve Cazip Ödeme Seçenekleriyle Taşpınar'da.

Markalar
Fiyat Aralığı
0,00 TL
4.600,00 TLEv dekorasyonu herkes tarafından kabul edilir bir öneme sahiptir. Odanın güzelliğinin yanı sıra enerjisini ve güzelliklerini ortaya çıkarmak amacıyla birbirinden farklı eşyalar kullanılır. İstenilen ortamın ortaya çıkması için küçük ya da büyük dokunuşlara ihtiyaç duyulmaktadır. Duvarların rengi, ışık, resimler ve tablolar dekorasyon ürünü olarak kullanıldığında farklı bir tasarım ortaya çıkar. Bu tasarımları oda içinde en etkili bir şekilde ortaya çıkaran konuların başında ise kullandığınız mobilyaların tarzlarının yanı sıra kumaşları ve renkleridir. Oturma odaları, yatak odası ve salon gibi alanları dekora etmek için oldukça özen gösterilmektedir.

İşten yoğun bir halde geldiğinizde dinlenmek amacıyla tercih edilen yatak odaları için yatakların üst kısımlarında kullanılan örtüler çok önemlidir. Birbirinden farklı tasarım ve renge sahip pike takımı modelleri bulunmaktadır. Pikeler özellikle yaz dönemlerinde daha fazla tercih edilen ürünlerdir. Pike takımında ise yastık kılıfları, çarşaf ve pikeden oluşan ve bir bütünlük sağlayan ürünlerdir. Tek kişilik pike takımının yanı sıra çift kişilik pike takımı da bulunmaktadır.

Pike Takımı Modelleri

Ülkemizde farklı tasarımlara ve renklere göre pike takımı modelleri bulunur. Tasarlanmış bu pike takımı modelleri farklı zevklere ve kullanıcılara hitap eder. Pike takımları yatak odalarında en fazla tercih edilen uyku setleri arasında yerini almaktadır. Yünlü olmaları nedeniyle yaz aylarının en önemli örtü çeşitleri arasında yer alır. Pike takımları kullanım zamanlarında da hiçbir şekilde kullanıcıları bunaltıcı ve terletici özellikleri bulunmaz. Pike takımı tek kişilik modelleri genel olarak pamuklardan üretilmektedir. Her mevsim olduğu gibi özellikle yaz dönemlerinde pike üretiminde kullanılan en popüler ürün ise pamuktur. Konfor ve rahatlık isteyen ebeveynler, çocuk pike takımı alırken özellikle pamuk olmasını tercih ederken hem konfor hem de rahatlığı bir arada bulmaktadır.

Pike takımlarının avantajları arasında ise ranforce kumaştan üretilen olanları daha fazla tercih edilir. Kumaşlarının yapısı nedeniyle fazla yer kaplamaması da en önemli avantajları arasında yer almaktadır. Pike takımları tek kişilik pike takımı ve çift kişilik pike takımı olmak üzere iki farklı gruba ayrılmaktadır. Modelleri, ebatları ve tasarımlarıyla birbirinden ayrılan pike takımları ayrıca kız çocuk pike takımı ve erkek çocuk pike takımı olarak da farklılık göstermektedir.  Ülkemizde farklı markalar tarafından üretimi gerçekleştirilen pike takımları bulunmaktadır. Pike takımı çift kişilik modelleri arasında en popüler markalardan biri olan ve farklı tasarımlarıyla ön plana çıkan taç pike takımı modelleri ve Özdilek pike takımı modelleri, sundukları fiyat avantajlarının yanı sıra renk, tasarım ve kullanım alanlarına göre en fazla tercih edilen markalar arasında yer almaktadır.

Taç pike takımı tek kişilik modelleri ile çift kişilik modelleri arasında fiyat farklılıkları bulunur. Bunun nedeni ise hem boyutları hem de kullanılan malzemeler arasında kalite farklının bulunmasıdır. Ayrıca pike takımı Özdilek markası tarafından üretilen pike takımı ile taç pike takımı arasında da fiyat farklılıkları bulunmaktadır.

Pike Takımı Fiyatları

Pike fiyatları konusunda en önemli konu ise kullanılan kumaşın kalitesi ve türüdür. Bazı kumaş türlerinin hem işçiliği hem de maliyeti yüksek olduğu için pike takımı fiyatını da aynı oranda yükseltmektedir. Örnek vererek anlatmaya çalışırsak ipek ve saten gibi hem kaliteli hem de şık bir duruş sergileyen kumaşları fiyatları diğer kumaş çeşitlerine göre daha yüksek fiyata sahiptir. Pamuktan üretilen kumaşlar ise hem giysilerde hem de insanların üstlerini örtmek amacıyla kullanılan pikelerde oldukça aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Hem insan sağlığını koruyan hem de büyük rahatlık ve konfor sağlaması bunun en önemli nedenler arasında yer almaktadır. Pamuktan üretilen kumaşların fiyatları hem bütçe dostu olurken hem de her bütçeye uygun modelleri bulunmaktadır. El dokuma ürünleri ise diğer kumaş türlerine ve pike takımlarına göre daha yüksek seviyelerde yer almaktadır. Kumaş üstünde işlenen dantel ve güpür modelleri ise fiyatın yükselmesine neden olan etkenler arasındadır. Ayrıca tek parçadan oluşan pike takımları daha uygun fiyata satılmaktadır.

Kampanyalı fiyatları kaçırmamak için, Nevresim takımı fiyatlarımıza da mutlaka bakmalısınız.

Pike Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Pike modelleri kendi kategorisi içinde farklı renk, model, tasarım ve boyutlarına göre farklılık gösterir. Bu nedenle farklı kullanıcıların beğenisine sunulan oldukça fazla ürün bulunmaktadır. Ancak ilk olarak ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacak pikeye karar vermeniz gerekmektedir. Bunun için ilk olarak tek kişilik pike takımı mı yoksa çift kişilik pike takımı mı ihtiyacınızı karşılayacaktır. Daha sonra satın almak istediğiniz pike takımını hangi amaçla kullanacağınız bilmenizde fayda var. Bunu nedeni ise uyku takımları aynı zaman da dekoratif olarak ta kullanılabilmektedir.

Uyku örtüsü amacıyla satın alacaksanız pamuktan üretilen kumaşı tercih etmeniz hem sağlığınız hem de konforunuz açısından çok önemli bir yere sahiptir. Pamuk kumaştan üretilen pike takımı teri emerken aynı zaman da hava geçirmesi özelliği sayesinde insan sağlığı için çok önemlidir. Ancak satın alacağınız pike takımını dekoratif bir örtü olarak kullanacak iseniz ipek ya da satenden üretilen olan modellerini tercih ederek oldukça şık ve sade görüntüyü elde edebilirsiniz. Kaygan ve kırışması açısından kullanım sırasında da konfor konusunda da bu ürünler size sorun yaratacağı için dekoratif olarak daha fazla tercih edilmektedir. Ayrıca pike takımlarında kullanılan klasik görüntünün yanı sıra daha şık ve sade bir hava katan dantelli pike takımları arasında da tercih yapabilirsiniz.

Pike Takımları Kaç Parçadır?

Tek kişilik diğer ürünlerdeki gibi çift kişilik pike takımı modellerinde de genel ürün tasarımları aynıdır. İki adet yastık kılıfı, çarşaf ve pike olmak üzere üç farklı üründen ve toplamda 4 parçadan oluşan bir pike takımıdır. Ancak tek kişilik ürünlerde olduğu gibi farklı markalar tarafından üretilerek ortaya çıkan takımlara ek parçaların olması da kaçınılmazdır.

Pike Takımı İçinde Neler Olur?

Pike takımı içinde yastık kılıfları, çarşaf ve pike bulunmaktadır. Ancak farklı markalar farklı tasarımlara göre ürünler üretti ise ekstra ürünlerin olma ihtimali de bulunmaktadır. Ancak klasik olarak 3 ürün ve 4 farklı parçadan oluşmaktadır.

Pike Takımı Nerede Kullanılır?

Pike takımı yatak odalarında kullanılmak üzere farklı renk, model ve tasarımlara göre özel olarak üretilmiştir. Yatakların üstlerinin örtülmesi amacıyla üretilen pike, bir çarşaf ve yastık kılıfının oluşturduğu bir gruptur. Pike genellikle yorgan battaniye konulabilecek şekilde özel olarak tasarlanmış bir ürün olsa da içine herhangi bir ürün koymadan da kullanılabilmektedir. BU tamamen sizin tercihinize kalmıştır. Ayrıca sadece dekoratif bir ürün olarak kullanılabileceğini de hatırlatmakta fayda var.

Pike ile Nevresim Arasındaki Fark Nedir?

Pike ile nevresim takımının arasındaki en önemli ve en belirgin özelliği, nevresim takımının hemen hemen her mevsim boyunca serilebilir olmasıdır. Ancak pike takımı ise özellikle yaz dönemlerinde yatakların üzerinde tercih edilmektedir. Ancak pike takımı da nevresim takımının amaçları da yatakların kirlenmemesi amacıyla ya da kirlendiği durumlarda hızlı bir şekilde yıkanması amacıyla yataklarda tercih edilmektedir. Ancak pike takımları ayrıca sadece dekorasyon ve tasarım amacıyla da tercih edilmektedir.

Diğer tüm ev tekstili ürünlerini de incelemenizi öneririz.