Tencere

En uygun ve Kaliteli Tencere çeşitleri Taşpınar.com' da. Tencere Modellerini, Detaylarını İncelemek ve Satın Almak İçin Hemen Tıklayın.

Markalar
Fiyat Aralığı
0,00 TL
5.979,00 TLTencereler mutfakta en büyük yardımcımızdır. Renk renk olması, farklı materyallerden üretilmesi ve bu hususlarda ortaya çıkan birçok çeşidinin bulunması kafaları karıştırmıştır. Herkes kendine özel olarak beğendiği ya da bütçesinde olan tencere setini almak istemektedir. Ancak sağlık da burada dikkat edilmesi gereken birini onudur. Renkli ve göze güzel gelen tencereleri değil, sağlıklı olan tencereleri tercih etmek daha iyi olacaktır. Tencere tekli satılabildiği gibi tencere seti halinde de satılabilmektedir. Bu sayede tavalı ve tencerelik setler bulunur. Sadece tencere seti bulabilmek mümkündür. Üçlü ya da beşli olarak kullanıma uygun nitelikte markaların tencere setleri bulunmaktadır. Tencere takımı ya da tekli tencereler ile birlikte sizler de istediğiniz ürünlere ulaşabilmenin kolaylığını yakalayabilirsiniz.

 

Granit tencere seti ya da döküm tencere seti oldukça sağlıklıdır. Son yılların en çok tercih edilen tencere ve tava setlerinden ya da bireysel tencerelerinde oluşmaktadır. Özellikle demir döküm kullanılması ya da granit malzeme kullanılması bu hususta önemli olmaktadır. Sağlıklı tencere çeşitleri olarak karşılaştığımız unsurları kapsamaktadır.

 

l Tencere alınırken dikkat edilmesi gereken ve bakılması gereken durumlar vardır. Bunun için ısıyı eşit şekilde yaymasına dikkat edilmelidir.

l Tabanının kalın olması istendik bir şeydir. Isıyı hapseder ve ocağın altını kapsanız dahi ani soğuma yaşanmaz.

l Yemekleri eşit şekilde pişirmesi, ısıyı eşit şekilde alması bu koşullar çerçevesinde önemli olmaktadır.

l Çelik tencere seti kullanacaksanız, tabanı kalın onları tercih etmelisiniz. Çelik tencereler enerji tasarrufu sağlaması ile bilinmektedir.

l Hangi materyali kullanırsanız, kullanın fark etmez, çelik tencere setleri ile birlikte

l Döküm tencere ya da farklı malzemeden yapılmış tencereler tercih edebilirsiniz. Hangi tür tencereyi kullanırsanız kullanın metal ürünler ile çalışma sağlamamalısınız. Tencerelerin çizilmesi sağlıksız sorunlar ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle tahta ıspatula ya da tahta kaşık yardımı ile tencerenin içindeki yemeği pişirmelisiniz. Metal servis kaşıkları ya da kepçeler sadece servis için kullanılmalıdır.

Döküm tencere ürünleri fırına girebilir. Izgara olarak kullanılabilir. Tavaları da aynı şekildedir. Bu özelliği ile de ayrı bir kullanım yeri bulunmaktadır. Oldukça ağır olması bazı işlevsellik sorunlarını beraberinde getirebilmektedir. Döküm tencereler ızgara alanında ve oldukça detaylı kullanım alanlarında vardır. Çelik tencere yemek pişirmek için ideal olabilir. Isıyı muhafaza etme, eşit dağıtma ve uygun fiyatlı olması açısından tercih edilir. Granit tencere takımı kullanılarak pişe yemekler lezzetli olur. Seramik tencerelerde de yemek saklamak ve soğuk sunumlar daha iyi muhafaza edilmektedir. Ayrıca tıpkı çelik tencerelerde olduğu gibi sulu yemekler seramik tencerelerde de pişirilebilir. Daha çok fazla bekletilmeyen zeytinyağlı yapımında uygun kullanım sağlamaktadır.

 

 

 

Hangi Tencere Sağlıklı?

 

Dökme demir tencereler, çelik tencereler ya da granit tencereler sağlıklıdır. Her birinin kullanım amacı farklı ve sağlık içermektedir. Korkmaz düdüklü tencere olarak ya da diğer markaların düdüklü tencere kullanımları da ön plandadır.

 

Granit Tencere Hangi Marka Daha İyi?

Granit tencere takımı almak isteyenlere özel olarak uygun markalar bulunmaktadır. Tefal tencere seti Granit tencere konusunda çok satılanlar ve çok tercih edilenler listesinde yer almaktadır.

Korkmaz 7 parça tencere seti ile bu korkularınızı aşabilirsiniz.

Granit Kaplama Tencere Nedir?

Granit kaplama tencere, yapımında granit kullanılan tencere türüdür. Yapışmaz ve çizilmediği sürece sağlıklı yemekler pişirebileceğiniz bir alan oluşturmaktadır. Tıpkı teflon kaplama gibi bu tencerelerde de kaplama olarak süt düzeyinde granit kullanılmıştır.

 

Hangi Tencere Seti Alınmalı?

Tencere seti alınırken, granit tencere seti ya da döküm tencere seti alınabilir. Bunlar en lezzetli yemekleri pişirmenizi sağlayacaktır. Sulu yemek ve ev yemekleri pişirme konusunda çelik tencereler de oldukça popülerdir.