Tencere Seti

En uygun ve Kaliteli Tencere Seti çeşitleri Taşpınar.com' da. Tencere Seti Modellerini, Detaylarını İncelemek ve Satın Almak İçin Hemen Tıklayın.

Markalar
Fiyat Aralığı
0,00 TL
17.299,00 TLÇelik Tencere Seti Hangi marka?

Çelik tencere seti her markanın belirleyici özellikte bulunanı vardır. Bununla birlikte en çok tercih edilen markalar da bellidir. Tefal tencere seti bu konuda çok sık tercih edilmektedir. Korkmaz tencere seti de ikinci sırada tercih dilen ürünler arasındadır. Korkmaz çelik tencere seti günlük kullanım ya da özel kullanım için farklı hacimleri ile çeşidi bol bir tencere seti imkânı sunmaktadır. Hisar çelik tencere seti de bir başka ön planda olan markadır.

 

En sağlıklı tencere tava hangisi?

En sağlıklı olarak kabul edilen tencere tava; granit setlerdir. En iyi granit tencere seti, sizlere sağlıklı yemekler pişirmeniz konusunda yardımcı olmaktadır. Hisar granit tencere seti de granit konusunda iyi bir marka olarak belirlenmiştir. Çok satılanlar listesinde hisar markasının sunumu ile gündemde kalınmaktadır. Korkmaz granit tencere seti de sağlıklı tencere setleri ve granitler arasında yer almaktadır.

 

Tencere tava alırken nelere dikkat edilmeli?

l Dökme tencere ve tava modelleri her zaman daha sağlıklı olanlarıdır. Bu nedenle sizler de dökme tencere tava hususunda dikkat etmeli ve buna uygun olarak her zaman ilk sırada tercihiniz olmalıdır.

l Seramik kaplı tencere ve tavalar da oldukça sağlıklıdır. Dökme ürün tercih etmeyenler seramik ya da granit ürünlere bakmalıdır. Tencere seti granit mutfakta çok kullanılan bir üründür.

l Tencere ve tava seçilirken sağlıklı olması, kanserojen yapılar içermemesi ilk tercihiniz olmalıdır.

l Bir sonraki tercih de kullanım kolaylığı olmalıdır. Yani siz hangi ürünü daha iyi kullanabilecekseniz, o ürünü almakta fayda vardır. Dökme tava ve tencereler oldukça ağır olur. Siz bunu ağır diye kullanamayacaksanız, günlü kullanımda değil de özel kullanımlar için saklayacaksanız bu iyi bir alışveriş değil demektir. Kullanım kolaylığı kişinin günlük kullanımına kolaylık katan değerlerdir.

l Amacına uygun ürün seçimi olmalıdır. Tencere setleri misafirler için ya da çekirdek aileler için, tek kişilik yemek pişirmek için farklı boyutlarda tencereleri içermektedir. Tava setleri de bu şekildedir. Bu nedenle tekli alışveriş yapmak yerine hızlı ve pratik olmak için set tercih etmek daha yerinde olacaktır.

l Döküm tencere seti ya da granit tencere seti bu hususta set için değerlendirme listenizde olmalıdır.

l Mini tencere seti amacına uygun kullanım sağlamaktadır.

 

 

Granit tencere hangi marka daha iyi?

Granit tencere almak isteyen kişiler hangi markaların daha iyi olduğunu araştırmaktadır. Bununla birlikte Tefal, Korkmaz ve Hisar markalarının granit tencere setleri çok satılanlar listesine girmektedir.

 

Çelik tencerede neye dikkat edilmeli?

Alacağınız çelik tencerenin bir etiketi olmalıdır. Bu etikette 18/10 CR -Nİ amblemi bulunmalıdır. Tencerenin ağırlığına bağlı olarak tencerenin belirli oranlar dâhilinde hangi mateyallerden yapıldığını göstermektedir. Tencerenin yüzde 18 i kromdan, yüzde 10 u nikelden ve yüzde 72 sinin de çelikten oluşması gereklidir. Çelik tencere alırken bu oran aralığına dikkat etmek gereklidir.

 

Çelik tencere satın alırken tabanı ağır olan tencerelere bakmalısınız. Tabanı kalın ve ağır olan çelik tencereler geç ısınır ancak geç soğuma yapar. Bu da yemeklerinizin uzun süre sıcak ve taze olmasını sağlar. Isıyı eşit dağıttığı için yemeklerin ağır ağır ve lezzetli pişmesini sağlar. Çabuk pişirip yemeği yakmaz. Orantısız pişirme sağlamaz. Taban ne kadar kalın olursa çelik tencerede o kadar iyidir.

 

Tencerenin aynı şekilde olması gerekir. Wok tava gibi oval ve silindirik altı dar üste doğru genişleyen tencereler iyi pişirmez. Yemeği ortadan yakar. İyi karıştırılmaz. Bu tencereler wok tava görüntüsünde ancak hiçbir işe yaramayan ürünlerdir. Bir tencerenin tabanı hangi cm çapında ise ağız kısmı da aynı cm çağında olmalıdır.

Kütahya porselen 7 parça tencere takımı incelenmeye değer bir üründür.

 

Çelik tencere çizilir mi?

Çelik tencereler metal bir materyal ile buluştuğu zaman çizilme yapmaktadır. Bu nedenle çelik tencere kullanırken, tahta kaşık yardımı ile ya da spatula yardımı ile karıştırmak her zaman güvenilir olur. Metal kepçe ile kullanım tencereyi çizmez. Ancak karıştırma işleminde metal kullanılmaması tavsiye olunur.

Tava çeşitlerimizde ilginizi çekebilir!