Yorgan

Yorgan Modellerinde En Çok Tercih Edilen Markalar ve Şık Tasarımlara Ulaşmak Çok Uygun Fiyatlar ve Cazip Ödeme Seçenekleriyle Taşpınar'da.

Markalar
Fiyat Aralığı
0,00 TL
4.900,00 TLGünlük yaşamımızda harcadığımız enerjinin geri kazanılması için uyku çok önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle uyku esnasında oldukça rahat ve konforlu bir uyku çok önemli bir yere sahiptir. Uykunuzun kalitesi için yataklarımızda kullandığımız tekstil ürünleri çok önemli bir yere sahiptir. İstenilen seviyede ve istenilen düzeylerde uyku standardını yakalayabilmek için tekstil ürünlerinin çok dikkatli bir şekilde seçilmesi gerekmektedir. Bu nedenle tekstil ürünleri arasında en önemli yerde ise yorgan seti çok önemlidir. Kaliteli bir uyku uyumak için yatak ve yastık seçiminin önemi kadar yorgan da önemlidir. Uyku sırasında kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlayacak oldukça yumuşak ve hafif yorgan seçmek konfor ve rahatlık deneyimini en iyi şekilde size sunacaktır. Ülkemizde farklı markalar tarafından üretilen birbirinden farklı yorgan modelleri bulunmaktadır.

Yorgan seçimi yaparken sizin için en uygun olanı seçmek çok önemlidir. Bu nedenle farklı markalar tarafından üretilen yorganlar arasında seçim yaparken ilk olarak ihtiyacınızı belirlemek gerekmektedir. Birden fazla farklı seçenek ve boyutlarına göre üretilen yorgan modelleri ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacaktır.

Yorgan Çeşitleri

Genellikle kış dönemlerinde daha fazla kullanılmış olsa da son dönemlerde üretilen yorganlar sayesinde yaz aylarında da aktif olarak kullanılmaktadır. Ev tekstil ürünleri arasında önemli bir yere sahip olan ürünler arasında seçim yapmak çok zordur. Birden fazla ürün çeşitliliği olan yorgan çeşitleri özellikle yün yorgan ve elyaf yorgan olmak üzere farklı ürünler kullanılarak üretilmektedir. Elyaf, polyester, mikrofiber, yün, silikon ve pamuk gibi farklı maddeler kullanılarak üretildiği için her bireyin rahatlığı ve konforuna göre üretilen yorgan modellerini bulmak mümkündür. Ayrıca farklı boyutlarda ve farklı özelliklere göre üretilen tek kişilik yorgan modelleri ve çift kişilik yorgan modelleri bulunmaktadır. Bu gruplar alan yorgan çeşitlerinin yanı sıra bebek ve çocuklar içinde yorgan çeşitleri bulunur. Son dönemlerde üretilen yorgan çeşitlerinin çamaşır makinelerinde yıkanma özellikleri bulunmaktadır. Ayrıca daha uzun süreli kullanımlar için nevresim takımları içinde yer alan yorgan kılıfları da uzun ömürlülüğü artırmaktadır.

Nevresim takımlarının dışında uyku seti olarak satılan yorgan gruplarının içinde yorgan alezleri de bulunmaktadır. Bu sayede kılıf ya da alezle kullanılan yorgan gruplarının kullanım süreleri daha fazla uzamaktadır. Ayrıca bir diğer önemli hijyenik kolaylık sağlayan ürün ise yorgan astarıdır. Ev tekstil üretimi yapan markaların yorgan astarlarını bulmak mümkündür.  Ev içinde muhafaza ederken ayrı bir bölgede muhafaza edilmesi için temizlik çok önemlidir. Yorgan çeşitleri içinde yer alan ve sıcak tutmasıyla bilinen yün yorgan modelleri son dönemlerde en popüler ürünler arasındadır. Yün yorgan modelleri havayla teması keserek daha sıcak ve konforlu uyku deneyimini sağlamaktadır. Ayrıca genellikle kış dönemlerinde kullanılsa da yaz dönemlerinde de sıklıkla tercih edilmektedir. Mikrofiber yorganlar ve elyaf yorgan gibi malzemelerden üretilen ürünlerde daha serin tutma özelliklerine sahiptir ve ister bahar isterseniz yaz aylarında kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Yorgan Fiyatları

Yorgan fiyatları, yorganlarda kullanılan malzemelerin kalitesi, dikimi ve boyutu gibi farklı özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Yorganlarda kullanılan ürünlerin kalitesi ve sıcak tutma özellikleri fiyatları etkileyen en önemli ürünlerdir. Ayrıca %100 oranına sahip pamuk yorgan modelleri diğer ürünlere göre daha yüksek fiyatta satılmaktadır. Ayrıca farklı markalar tarafından üretilen yorganların fiyatları arasında da değişiklik göstermektedir. Taç yorgan modelleri ülkemizde en popüler markalar arasında yer aldığı için her bütçeye uygun modellerin yanı sıra her fiyata uygun ürünleri de bulunmaktadır. Ayrıca Özdilek yorgan modelleri de taç markasında olduğu gibi her bütçeye uygun yorgan modelleri bulunmaktadır. Yorgan fiyatlarını etkileyen en önemli özelliklerden bir tanesi ise tek kişilik yorgan fiyatları ile çift kişilik yorgan fiyatlarıdır. Yorganın boyutları ve kaç kişi tarafından kullanılacağı fiyatlara direkt olarak etki etmektedir. Tek kişilik yorgan fiyatları diğer çift kişilik yorgan modellerine göre daha uygun fiyatlara satılmaktadır.

Birbirinden farklı battaniye modellerini kampanyalı fiyatlarla satın almak için, battaniye fiyatlarımızı incelemenizi öneririz.

Yorgan Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ev tekstil ürünleri arasında oldukça önemli bir konumda yer alan yorganları satın alırken dikkat etmeniz gereken önemli konular bulunmaktadır. Oldukça kaliteli bir uygu almanızı sağlayan yorgan modelleri kaliteli ve konforlu olmalıdır. Bu nedenle yorgan satın alırken kullanacağınız alana ve amaca uygun olmasına dikkat edin. Ayrıca yorgan satın alırken yatağınızın boyutlarına göre olanı almayı unutmayın. Tek kişilik bir yatak için alacaksanız tek kişilik yorgan, çift kişilik bir yatak için ise çift kişilik yorgan satın almanız gerekmektedir. Diğer dikkat etmeniz gereken nokta ise kişilinin cildine ya da sağlığına zarar verecek ürünlerin olup olmamasıdır. Alerjik reaksiyon gösterenler için antialerjik ürünler için üretilen yorganları tercih etmesi çok önemlidir.

Yorgan satın alırken ayrıca sağlığınızı en iyi şekilde etkileyecek yorganları almanız gerekir. Terletmeme özelliğine sahip yorgan almak kaliteli ve rahat bir uyku almanızı sağlamaktadır. Ayrıca hava aldırmayan kumaşlardan üretilen yorgan satın almak vücudunuzun terlemesine yol açarak rahat bir uyku almasını engelleyecektir. Bu nedenle sağlığınız için en önemli detay ise gece boyunca terlemenizi engelleyecek ve hafifi malzemelerden üretilen yorganları almaya özen gösterin.

Hangi Yorgan Terletmez?

İpek yorganlar lifli ve katmanlı olmaları sayesinde ortamdaki fazla olan sıcak havayı dışarı atarken terlemeyi bu sayede engellemektedir. Bu nedenle klasik yorganlara göre terleme olaylarının en az rastlandığı yorgan tipleri ipek yorganlarıdır. Sıcak tutmayı sağlayan konu ise hava boşluklarıdır.

Hangi Yorgan Sıcak Tutar?

Yüksek ısıyı tutma özelliğine sahip olan kaz tüyü yorganlar en soğuk hava durumlarında dahi sıcak tutmaktadır. Böylelikle uyku kalitenizi en üst seviyede tutmak için kaz tüyü yorganlarını tercih edebilirsiniz.

Hangi Yorgan Alınmalı?

Yorgan satın alırken ilk olarak kullanım amacı yani tek kişilik yorgan ya da çift kişilik yorgan modelleri mi sizin işinizi görüyor. Ayrıca yatağınızın boyutuna göre yorgan almanız gerekir. Eğer tek kişilik bir yatak için alacaksanız çift kişilik yorgan almanız istediğiniz verimliliği almanızı engelleyecektir. Tek kişilik yatağa tek kişilik, çift kişilik yatağa da çift kişilik yorgan almanız gerekmektedir.

Hangi Yorgan Sağlıklı?

Yenilenebilir, dayanıklı, sıcak tutan, doğal ve sağlıklı bir yorgan satın almak istiyorsanız yün dolgulu ürünleri tercih etmek son derece önemlidir. Yün yorganlar, hiçbir şekilde ıslaklık hissi vermez ve kuru ağırlıklarının %33’ünü kadar nem emebilme özelliklerine sahiptir. Bu nedenle yün yorganlar diğer yorganlara göre daha sağlıklıdır.

Hangi Yorgan Daha İyidir?

Farklı firmalar tarafından üretilen yorgan modelleri bulunmaktadır. Bu nedenle hangi yorganın daha iyi olduğunu anlamak için ilk olarak yorgan modellerinde kullanılan malzemenin kalitelerine bakılmalıdır. Ayrıca yorganların terletmeme özellikleri ve hafif olmaları en önemli etkenleridir. En iyi yorgan bütçenizi en iyi şekilde karşılayan ve terletmeyen özelliklere sahip olmalıdır.

Hangi Yorgan Tercih Edilmeli?

  • İpek yorganlar antialerjik özelliklere sahip oldukları için yorgan üstlerinde kir ve toz birikmediği için çok avantajlıdır
  • Kaz tüyü yorganlar oldukça hafif ve yumuşak yorganlardır. Bu nedenle tercih edilmesi gereken en önemli yorganlar arasındadır.
  • Silikon ve elyaf yorganlar son derece rahat tutma özelliklerine sahip olmasının yanı sıra sıcak tutma konusunda rahatlık konusunda sıcaklık kadar verimli oldukları söylenemez
  • Yün yorganlar yorucu olsa da sıcak tutma özellikleri ve terletme özellikleri bulunmadığı için daha cezbedicidir.